O nás

Bar Sonora byl založen roku 1998. Nejprve jsme byli kavárnou s indiánskou tematikou. Poté jsme se na dlouhých 22 let proměnili na mexickou restauraci. Během těchto let se nám vytříbil vkus a z našeho baru jsme vyřadili „mainstreamové“ a nekvalitní kousky jako rumy, které se jako rumy a ve skutečnosti rumy nejsou, a že jich je! Nebo mixto tequily, které si na tequilu jen hrají a při tom ničí dobré jméno famózního nápoje jakým tequila ze 100% agáve je. Náš repertoár se rozšířil natolik, že jsme se rozhodli přesunout se do další fáze, ve které fungujeme primárně jako bar, který nabízí mexické pochoutky, kdyby Vám během toho ochutnávání vyhládlo.
Bar Sonora spolupracuje s firmou Rum&Tequila, která do České republiky importuje ušlechtilé destiláty. Na našem baru najdete skvosty, které v jiném podniku v Čechách opravdu neuvidíte. Nabízíme přes 700 rumů, 150 druhů tequil ze 100% agáve a samozřejmě u nás můžete degustovat i skvělé single malt whisky, mezcaly, giny, likéry, ovocné destiláty, sotoly, vodky, absinty, koňaky a grappy.
Nabídka na baru se neustále rozšiřuje, tudíž Vás každý čtvrt rok překvapí nový destilát k ochutnání. Pokud byste se chtěli dozvědět o destilátech více, účastněte se našich měsíčních ochutnávek, které jsou vedeny expertem panem Hlaváčem. Máme už za sebou 100 ochutnávek rumů, 50 ochutnávek tequil a 20 ochutnávek whisky. Pokud byste měli zájem o nějaký jiný typ destilátu, stačí se s námi domluvit a my Vám personalizovanou ochutnávku zajisté uspořádáme. Lze se také dohodnout na soukromé ochutnávce např. pro firemní akce.

Napsali o nás